چهارشنبه 2 آبان 1397   05:54:37
.
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

آخرین گزارش های دفاتر

1396/9/20 دوشنبه
خبرنامه تحولات اقتصاد جهان 27 آبان تا 10 آذر 1396خلاصه:
 

برآورد اولیه از نرخ رشد فصلی آمریکا در فصل سوم 2017 میلادی به 3.3 درصد افزایش یافته و همزمان با ثبت رکوردی جدید در شاخص اعتماد مصرف‌کننده، بازار مسکن نیز مجدداً با افزایش تقاضا همراه شده است، اما شاخص مدیران خرید کارخانه‌ای برای دومین ماه متوالی کاهش یافت.
شاخص شرایط کسب‌وکار آلمان رکورد جدیدی را به دست آورده و همزمان با کاهش بیش از انتظار تعداد بیکاران این کشور، نرخ بیکاری در اتحادیه‌ی اروپا نیز کاهش یافت. در بریتانیا هم رکورد جدیدی در شاخص مدیران خرید کارخانه‌ای به ثبت رسید. در منطقه، عربستان سعودی چهارمین ماه تورم منفی را پست سر گذاشت.
افت شاخص دلار، منجر به تضعیف نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل تمامی ارزهای عمده شد. هرچند، شاخص‌های بورسی آمریکا به طور یک‌دست افزایش یافتند که این رشد تحت تأثیر انتظارات برای تصویب طرح مالیاتی جدید در سنای آمریکا بود. انتظاراتی که محقق شد و طرحی که می‌تواند کسری بودجه را افزایش دهد، اما موافقان آن معتقدند رشد اقتصادی را تقویت خواهد کرد. به دنبال این تحولات، بهای فلزات گران‌بها با کاهش مواجه شد، اما تداوم افزایش قیمت نفت و رشد قیمت فلزات اساسی مانع از کاهش شدیدتر شاخص جهانی کالاها شد. رشد نفت، متأثر از تمدید کاهش تولید اوپک تا پایان سال 2018 میلادی و همزمان کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت خام آمریکا بود. 
نویسنده:محمد ماهی‌دشتیناشر:دفتر تحقیقات و سیاستهای پولی و بازرگانیناشر اصلی:معاونت امور اقتصادی
فايل هاي مربوطه :
خبرنامه تحولات اقتصاد جهان 27 آبان تا 10 آذر 1396.pdf981.427 KB

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ